Zahrádkářské kolonie, chalupy, chaty jsou už po mnoha desetiletí nedílnou součástí lidí, žijících v jak velkých, tak menších městech. Nejenom že volí tuto cestu kvůli odpočinku, ale i kvůli zahradničení. Jsou šťastni, že tuto možnost mohou využít.
bio jablka
Pokud někdo má možnost, kde si může nejenom vypěstovat svou vlastní zeleninu, ovoce, bylinky a květiny, tak přitom nekouká na čas, který tomu věnuje téměř celý rok. Ten pocit, že pro zdraví své a rodiny něco udělal užitečného, stojí za to. Pro někoho se zahradničení může stát i koníčkem.

Lidé, kteří žijí na vesnicích a v malých obcích, využívají své pozemky k pěstování různých plodin jako samozřejmost. K tomu navíc chovají často i hospodářská zvířata. Vědí, kolik času tomu věnují, ale nelitují toho. Je to možná na úkor nějaké zábavy. A do zaměstnání musí chodit též, jako ti z města. Ale žijí mnohem zdravěji. Tím, že mají možnost chovat například slepice, králíky, ovce a koně, tak nemusí vůbec využívat žádnou chemii k hnojení zahrádky.
jahody a sedmikrásky


Uveďme příklad u jednoho obyčejného, ale velmi lahodného ovoce.
JAHODY

Nejenom v zimě, kdy se k nám dovážejí ze zahraničí, které jsou většinou pěstované ve sklenících, tak nás lákají především perfektním vzhledem. Neodoláme, ať stojí, co stojí a koupíme je. A doma zjistíme, že nemají ani vůni, ani chuť.

 Ale pokud vydržíme a máme možnost si je vypěstovat sami, bez chemie, nebo si počkáme na naše tuzemské jahody, které jsou pěstované na menších plantážích, tak víme, že ta chuť a vůně jahod je naprosto neodolatelná a nezaměnitelná. Jahody vypěstované v zahrádce a nové převislé odrůdy, které nám dozrají i na balkóně, to je velké plus pro naše zdraví.
Je velká škoda, že naše ověřené bio potraviny, do kterých samozřejmé patří jak zelenina a ovoce, je cenově dostupná jen pro určité procento obyvatel. Někdy si to člověk může dovolit, někdy ne. Pokud máte děti a máte možnost jim nabídnout zeleninu bez chemie, nelitujte peněz nebo času, který byste věnovali jejímu vypěstování.

 

4/5 - (1 vote)