Máte dvě, možná tři možnosti.
1. Buď namažete olejem řetězy včas.
2. Nebo se namažete sami, až se Vám řetězy zadrhnou a zničí celou motorovou pilu, nebo převody na kole.
3. Anebo se zmažete zároveň spolu s řetězy. Ale jaký výsledek nakonec vznikne? To nikdo netuší.
Která varianta by se Vám více zalíbila?
Ne, je to jen hříčka slov. Slova mazat, namazat, promazat je přímo vybízející k laškování.
špinavé ruce.jpg
Ale teď vážně.
Už se Vám někdy stalo, že jste něco zničili jen proto, že jste včas a důkladně nepromazali příslušným olejem nějaké zařízení a ono jednoduše díky tomu zkolabovalo? Určitě ano, ale raději si nechcete vzpomenout. Byl to totiž takový průšvih, že byste to už nikdy nechtěli opakovat. Také si od té doby dáváte pečlivý pozor, abyste něco nezanedbali.
část řetězu.jpg
Pečlivě také vybíráte adekvátní oleje, aby nedošlo znovu k nějaké nepřístojnosti. To je v pořádku. Ovšem Vy možná nevíte, že můžete ušetřit díky levným olejům, které poskytují stejnou službu, jako oleje nekřesťansky drahé.
Kvalitní levné oleje promažou každý řetěz tak důkladně, že se Vaše motorová pila, nebo řetěz na kole budou jen tetelit spokojeností a blahem!
Když nenecháte promazání řetězů levnými oleji na poslední chvíli, uvidíte, že nikdy nedojde k žádnému karambolu, kvůli kterému byste museli ze žalu namazat sami sebe. To si nechte až na pak. To je totiž čtvrtá varianta, kdy nejprve uskutečníte důkladné promazání potřebného řetězu skvělým levným olejem, a teprve po dobře vykonané práci se odměníte jednou svěže orosenou dvanáctkou! Tak jo. Dvěma!
olej ve vodě.jpg
Řetězy máte kolem sebe, nevidíte?
A víte, co? Nezůstávejte jen u řetězů na pilu. Nebo u bicyklu. Jen se rozhlédněte kolem sebe. Na nějaký ten řetěz ještě přijdete. Když už jste tak zašpinění! Je to s podivem, ale co Vy dokážete s tím levným olejem zadělat! To je k nevíře. No nic. Hlavně na nic už nesahejte! A víte co? Jděte se nejprve omýt, než najdete další objekt k promazání! Určitě něco najdete. Když už jste v tom promazávání, tak ať to vezmete z jedné vody na čisto!

5/5 - (1 vote)