Každá z nás se s nimi vyrovnává po svém. Mezi nejčastější řešení patří samozřejmě tabletky proti bolesti. Dá se dělat i něco jiného. Zde jsou tři tipy, které mohou pomoci i vám.

dlaně na břiše

Hormonální jóga

Pokud jde o cvičení, jóga je ideální možností. Ale pozor, nemluvíme o klasické józe, jak ji známe. Jde o speciální druh cvičení, které v klasické józe čerpá inspiraci. Řeč je o hormonální józe, která mezi ženami nabírá stále více na popularitě. Jak říká již samotný název, cvičení a pozice v hormonální józe jsou přizpůsobeny zvlášť nám ženám a "našim" problémům. Takový typ jógy pomáhá především při problémech s otěhotněním, ale i při bolestivé menstruaci as tím souvisejícími svalovými křečemi. Součástí cvičení je i "meditace". Cílem je intenzivně koncentrované soustředění, které spojuje tělo, dech a mysl. Pokud se sestavu hormonální jógy jednou naučíte, zůstane vaším pomocníkem do konce života.

Čokoláda rovná se relax

Čokoláda je v tomto případě synonymem relaxu a uvolnění. Odpočinek a psychická pohoda je první "lék", po kterém bychom měli sáhnout, pokud nás křeče teprve začínají trápit. Psychika má obrovský vliv na naše tělo. A to stejně pozitivní jako negativní. Proto bychom měli začít právě zde. A jak podpořit psychiku v boji proti nepříjemným fyzickým stavům? Zde je pár nápadů: dobrá kniha, při níž zapomeneme na svět kolem sebe, uvolněná atmosféra, svíčky, čaj, film, na který jsme se již dávno těšily, postel a teplá deka, a hlavně pozornost od našich nejbližších. Ale dámy pozor, máme dobrou zprávu. V boji proti křečím nám opravdu může pomoci i čokoláda. A to nejen tím, že navozuje pocit uvolnění a pohody, ale především díky tomu, že obsahuje magnézium, které má na zmírnění křečí pozitivní účinky.
šálek se srdíčkem

Magnézium – osvědčený pomocník

Ano, někdy musíme sáhnout i po medikamentech. Asi každá z nás ví, že v boji proti menstruačním křečím pomáhá magnézium. Magnézium totiž může pomoci v prevenci a léčbě premenstruální migrény, při hypertenzi a na zmírnění projevů křečí. Je také důležité pro správu funkci lidského těla z hlediska fungovaní i relaxace svalů.