Která žena to nezná? Již od dospívání nás přitahují krásné flakonky parfumerií, které jsou nejen krásné na koukání, ale po otevření se z nich linou příjemné vůně. Přiznejme si, že někdy se chodíme do těchto obchodů jen tak pokochat krásou lahviček i vůněmi, kterými je vzduch v takovém obchodě prosycen. O to více nás to tam táhne, když víme, že si můžeme opravdu vybírat, a nakonec si vybraný parfém i koupit. Některé nejsou levné, to je pravda. Značky, kterými se ale pyšní, zaručují kvalitu a vyzkoušeno vůni. I práce s parfémem je ale velká věda. Mnoho žen neví, jak se s právně navonět a pak se stane, že to, co by jinak bylo kouzelné voňavé opojení, stane se šokujícím mrakem nepříjemného odéru.
voňavý dárek
Jak na to?
1/ Vyhněte se vlasové části. Mnoho žen si parfém nanáší na vlasy. Tam ale parfém nepatří. Složení parfému, kde je ve velké části alkohol, způsobí, že vlasy se vysušují a kazí se jejich kvalita. Pokud chceme, abychom voněli i v této části, stříkněme parfém před sebe a projděme jeho kapénkami, které utvoří mlhu. Jsou jemné a vlasům tolik neublíží.
2/ Aplikovat parfém na vysušenou pokožku také není příliš vhodné. Vůně se tak rychle vstřebá a nevydrží dlouho. Aplikace parfému se doporučuje na hydratovanou pokožku.
exkluzivní parfém
3/ Pokud předpokládáme, že schůzka bude probíhat intimněji, vyvarujme se aplikace parfému na dekolt, za uši nebo na krk. Políbení na parfémovanou kůži může zanechat nepříjemnou chuť na rtech líbajícího.
4/ Ve světě parfému platí, že méně je více. Výrazný parfém se rozkládá někdy i hodinu. Pokryjete-li na počátku parfémovým postřikem celé tělo, po hodině se může stát, že bude působit nanejvýš odpudivě.
5/ Dbejte na správné skladování parfému. Nevystavujete ho tam kam svítí slunce a kde je vysoká teplota. Většina z nás si sice flakonky vystavuje, ale vhodnější je skladování ve tmě skříňky.